Undervisningsbeskrivelser
Herunder finder du pt. undervisningsbeskrivelser (UVB) for de fag, der blev afsluttet i terminen maj/juni 2023. UVB’erne er gemt i PDF format, og åbnes i en ny fane ved at klikke på de blå links nedenfor.
Undervisningsbeskrivelser Nykøbing
22hx4a
22hx4a – Samfundsfag C (Jeppe Tejs Just)
22hx4b
22hx4b – Informatik C (Flemming Ravn)
22hx4c
22hx4b – Informatik C (Flemming Ravn)
22hx4c – Samfundsfag C (Jeppe Tejs Just)
22hx4d
21hx4a
21hx4a – Afsætning B (Bjørn Nordahl Eriksen)
21hx4a – Erhvervscase (Jonas Hansen og Bjørn Nordahl Eriksen)
21hx4a – International Økonomi B (Åse Vølund)
21hx4b
21hx4c
21hx4c – Matematik B (Flemming Ravn)
21hx4c – Tysk B (Christina Solingen Steenbjerg)
21hx4d
21hx4d – Erhvervscase (Jonas Hansen og Christian Brorsen)
20hx4a
20hx4a – Engelsk A (Peter Olesen)
20hx4a – Erhvervsjura C (Jette Olesen Knudsen)
20hx4a – Historie B (Maria Rom Langdahl)
20hx4a – International Økonomi A (Martin Green Pedersen)
20hx4a – Virksomhedsøkonomi A (Jonas Hansen)
20hx4b
20hx4b – Afsætning A (Bjørn Nordahl Eriksen)
20hx4b – Dansk A (Kim Elgaard Andersen)
20hx4b – Engelsk A (Elisabeth Andersen)
20hx4b – Erhvervsjura C (Emil Skipper)
20hx4b – Historie B (Sander Gunther)
20hx4b – International Økonomi A (Martin Green Pedersen)
20hx4c
20hx4c – Dansk A (Kim Elgaard Andersen)
20hx4c – Engelsk A (Niels Bloch)
20hx4c – Erhvervsjura C (Jette Olesen Knudsen)
20hx4c – Historie B (Maria Rom Langdahl)
20hx4c – Virksomhedsøkonomi A (Anders Dam Lind)
20hx4d
20hx4d – Afsætning A (Jette Olesen Knudsen)
20hx4d – Dansk A (Helle Holst og Mathias Poulsgaard Christensen)
20hx4d – Engelsk A (Niels Bloch)
20hx4d – Erhvervsjura C (Jette Olesen Knudsen)
20hx4d – Historie B (Peter Olesen)
20hx4d – Virksomhedsøkonomi A (Jonas Hansen)
Valgfag
22hx4fi – Finansiering C (Jonas Hansen)
22hx4fib – Finansiering B (Anders Dam Lind)
22hx4in – Innovation C (Jette Olesen Knudsen)
22hx4mat – Matematik A (Karen-Anne Herdahl)
22hx4me – Mediefag C (Kim Elgaard Andersen)
22hx4ps1-ps2 – Psykologi C (Maria Sibo)
22hx4psb – Psykologi B (Maria Sibo)
21hx4ty1 – Tysk B (Betina Rohrbeck)
21hx4ty2 – Tysk B (Christina Solingen Steenbjerg)
21hx4ty3 – Tysk B (Christina Solingen Steenbjerg)
22hx4ta1 – Tysk A (Betina Rohrbeck)
22hx4ta2 – Tysk A (Betina Rohrbeck)
EUX
22euxsf4 – Dansk A (Mathias Poulsgaard Christensen)
Undervisningsbeskrivelser Nakskov
22hx3a
22hx3a – Samfundsfag C (Mia Helveg Olsen)
21hx3a
21hx3a – Erhvervscase (Ann-Mai Hansen og Emil Skipper)
21hx3a – Matematik B (Jimmi Riise Laursen)
21hx3a – Tysk B (Benedikte Racz og Annelise Heyn)
20hx3a
20hx3a – Afsætning A (Palle Pallesen)
20hx3a – Dansk A (Benedikte Racz)
20hx3a – Engelsk A (Tina Folmer Larsen)
20hx3a – Erhvervsjura C (Emil Skipper)
20hx3a – Historie B (Mia Helveg Olsen og Peter Bodilsen)
20hx3a – International Økonomi A (Palle Pallesen)
20hx3a – Virksomhedsøkonomi A (Emil Skipper og Søren Brusen)
Valgfag: